MENU

O mně - tedy něco jako životopis

Zabývám se mnoha rozličnými věcmi ať už pracovně doma nebo ve volném čase.

Schopnosti a zkušenosti

Zabývám se administrací serverů a vývojem softwarových projektů na míru i v kombinaci s elektronikou.
Programuji hlavně v jazyce Java, Pythonu, SQL a skriptuji v Bash. Kde je třeba rád použiji C++, PHP, HTML. Oblíbil jsem si také například SQLite, XML, JUnit, DBUS.
Věnuji se mapování a OpenStreetMapy také používám v různých formátech v rozličných zařízeních.
Sítě ať drátové nebo bezdrátové, síťové protokoly ani hardware počítačů mě není cizí.
Nemám problém propojit nízkoúrovňové úlohy s vysokoúrovňovými např spájet hardware, naprogramovat mikroprocesor v jazyce C a pak zařízení propojit s PC, kde vše zpracovává program v jazyku Java, ba naopak si takové projekty užívám.
Vyvíjím projekty na míru, které slouží k bezdrátové sběru dat. Jedná se o komplexní projekty s návrhem a výrobou hardwaru, který se následně propojí s PC/serverem, kde se nasbíraná data zpracují a zobrazí.
Instaluji GNU/Linux jako desktop nebo server.
Nasazuji RaspberryPI jako embedded PC.
Programuji pro Prestashop, nikoli však grafická témata.
Pro klidný spánek a duševní zdraví používám pouze GNU/Linux. Nezabývám se instalací Windows a problémů a technologií týkajících se výhradně Windows.
Vyvíjím elektronická zařízení.
Díky mým širokým schopnostem dokáží komplexně vyvinout projekty, které kombinují elektroniku, hardware, software a nejmodernější technologie.

Vzdělání

Po absolvování střední školy, kde jsem byl úspěšným řešitelem matematických a fyzikálních olympiád. Jsem vystudoval ČVUT FEL obor výpočetní technika, kde jsem nabyl teoretické znalosti z elektroniky, programování, počítačového hardwaru a informatiky obecně.

Mé koníčky jsou letecké modelářství , železniční modelářství, akvaristika, cyklistika, stavba papírových modelů, rybaření, elektronika a samozřejmě počítač. Pěstuji květiny, hlavně palmy a kaktusy. Během studia vysoké školy jsem se musel omezit v podstatě jen na ten počítač, ale i tak jsem se ještě pořád trochu věnoval akvaristice a leteckému modelaření.
Nyní je z časových důvodů a velkého množství zájmů hlavním a prioritním koníčkem pouze cyklistika. Informatika je stále mým koníčkem, ale v první řadě je to zdroj financí. Informatikou si vydělávám na rýži a na řetěz abych pak mohl na kole dojet do práce. Také jsem přiměřeně ekologicky zaměřen. Nepiji tvrdý alkohol a nekouřím.

Muzika

Moje oblíbené české kapely jsou:
Kabát, Alkehol, Arakain
cizí:
Korn
a můj oblíbený zpěvák je:
Daniel Landa

Na jiných webech

Jsem aktivní jako diskutující i jako autor článku na dalších webech. Najdete mě například na těchto portálech, sociálních sítích:Tréningový deník závodního cyklisty

Pokud chcete pomoct propagovat můj web můžete na svoji stránku nebo blog umístit tento odkaz:
http://multi.xeres.cz
nebo HTML kód:
<a href="http://multi.xeres.cz" target="_blank" >
Poznámky programátora<br />
<img src="http://multi.xeres.cz/img/logo.png" border="0" alt="Poznámky programátora"/> </a>

Poznámky programátora
Poznámky programátora
Flattr thisOvěřit CSS!

kontakt na autora článku:
email:josef.jebavy (uzenáč) xeres.cz